Nerezové zábradlie – Prečo si ho zvoliť ?

12. feb. 2021 | Blog

Zabradlie na schodoch nerez

Vďaka svojmu vzhľadu je nerez dokonalým materiálom na zábradlie takmer do každého priestoru. Keď sa však spojí pevnosť a lesk nerezového kovu so vzdušnosťou a krehkosťou skla, vznikne vskutku dokonalý pár. Kombinácia, ktorá sa hodí takmer do každého priestoru a ktorá nikdy nesklame. Dodá každému schodisku či balkónu nádych moderna, uhladenej elegancie a luxusu. Aj tu platí, že čím jednoduchšie, tým krajšie. Ich symbióza funguje hlavne vďaka ich prvotriednym vlastnostiam, ako sú ľahká údržba a kombinovateľnosť s doplnkami. Nerezové zábradlie, či už samotné, alebo v kombinácii so sklom, bude veľa rokov zdobiť a chrániť každý priestor, do ktorého ho umiestnite. Ak už sa teda rozhodnete investovať do zábradlia,

Bezpečnosť nerezového zábradlia je na prvom mieste.

Prvoradá je síce bezpečnosť zábradlia, no moderná bytová architektúra už dbá aj na jeho estetickú stránku. Je more možností, ako skombinovať materiály tak, aby spolu dokonale ladili a vytvárali kompaktný, plne funkčný a dizajnový celok. Či zvolíme samotné drevo, kov, alebo ich kombináciu, každý z týchto materiálov je na tento účel vhodný. Nás však v tomto prípade zaujala práve nehrdzavejúca oceľ. Nerez je tvárny a flexibilný materiál, ktorý je výnimočný pre svoj vysoký stupeň čistoty. Dokáže odolávať vzdorom počasia, nekoroduje, a práve preto si našiel uplatnenie hlavne v chemickom či potravinárskom priemysle, aj keď v poslednom čase ho čoraz častejšie nachádzame aj v domácnostiach.

nerezove madlo na schody

Práve jeho atraktívny vzhľad a kvalita nenechali ľahostajnými ani dizajnérov a architektov. Doplnky a rôzne stavebné prvky z tohto materiálu dodávajú výnimočnosť nie len priestorom s vysokou frekvenciou ľudí, ale stále častejšie ho môžeme vídať aj na balkónoch a terasách rodinných domov či penziónov. Jeho bezúdržbovosť mu dožičila v rebríčku materiálov popredné miesto.

Nerezové zábradlie a madlá

Okrem nerezových zábradlí vyrábame aj nerezové madlá, ktoré sa svojim prevedením hodia takmer do každého priestoru. Môžete ich použiť nielen v domácnosti, ale aj v kancelárskych priestoroch a iných firemných priestoroch, kde ich dizajn pridá miestnosti nádych modernosti a luxusu. Využiť ich však môžete aj v priestoroch, kde je potrebná hygienická nezávadnosť. Napríklad v nemocniciach, školách či v domovoch dôchodcov.

Share This